TESLA Mobil – Model 3

Performans paket model 3 ve AWD paket model 3 olmak üzere iki seçeneği olan Tesla mobilin özellikleri ve fiyatı ile ilgili açıklama yapıldı. Elon Musk’ın oldukça iddialı açıklamaları ile piyasaya tanıtılan model 3, aynı sınıftaki araçlardan %15 daha üstün performans gösterdiği öne sürüldü. Yeni nesil Tesla Mobiller elektrik enerjisi ile yüksek performansa sahip olacak.

AWD paket Model 3’ün özellikleri; saatte 0 kilometreden 96 kilometreye çıkış süresi 4,5 saniye, maksimum hızı saatte 225 kilometre, tam dolu bir depo ile 500 kilometre yol alma imkanı ve otomatik pilot özelliği bulunmayan paket 54.000 dolar satış fiyatına sahip.

Performans paket Model 3’ün özellikleri ise; saatte 0 kilometreden 96 kilometre çıkış süresi 3,5 saniye, maksimum hızı saatte 250 kilometre, tam dolu bir depo ile 500 kilometre yol alma imkanı, ön ve arkada olmak üzere iki motor desteği ve otomatik pilot hariç satış fiyatı 78.000 dolar. Ayrıca bu araçlarda motorlardan biri bozulduğunda araç işlevine devam edebilecek şekilde tasarlandı.

Bunu Paylaş!

4 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*