Elon Musk – Hayallerinin Peşinden Koşan Biri

28 Haziran 1971 yılında Güney Afrika başkenti olan Pretoria’da dünyaya geldi. Küçük yaşlardan itibaren sabitlenmiş bakışları ve uzun süreli suskunluk periyotları nedeniyle ailesi ve yakın çevresi tarafından sağır sanılmıştır. İlerleyen yaşlarda elde ettiği başarıların sonrasında ise, bu suskunluk dönemlerinde hayal ettiklerini başaran biri olarak anılmaya başlamıştır.

17 yaşına geldiğinde Güney Afrika askeri kuvvetlerine katılmayı reddeden Musk ailesinin yanından ayrılarak okumak için Kanada’ya gitmiştir. Fakat aklının bir köşesinde ”Fırsatlar Ülkesi olan Amerika” bulunmaktadır.

1992-1994 yılları arasında Ontario’daki Queen’s üniversitesinde eğitim aldı. Sonrasında Pensylvania Üniversitesinde fizik ve işletme okumaya başladı. Üniversite hayatı sırasında 5 dolar giriş ücreti bulunan ev partileri düzenleyerek giderlerini karşıladı.24 yaşında Stanford Üniversitesinde doktoraya başladı ve kısa sürede eğitimini yarım bırakarak kardeşi ile iş hayatına atıldı.

1999 yılında kardeşi ile beraber yoğun bir çalışma döneminin ardından yeni organizasyonlar için çevrimiçi içerik yayınlama konusunda yazım geliştirdi. 2001 yılında Paypalİnc’i ortaya çıkardı. Tesla Motors şirketinin de kurucu ortaklarından olan Musk, Uzay araştırması yapan ilk ticari Şirket ünvanını da elde etti.

İnternet, uzay ve temiz enerji konularında oldukça meraklı ve araştırmacı olan Elon Musk, yapay zeka çalışmaları hakkında oldukça kuşkucu ve karamsar bir düşünceye sahiptir.

Bunu Paylaş!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*