Biyoenerji – Biyolojik Enerji Kaynağı

Son yıllarda birçok kişinin gündeminde olan biyoenerji alternatif tıp alanında da oldukça fazla önemsenmektedir. Bilindiği üzere canlılar hücre veya hücrelerden, hücreler işlevsel birimler olan organellerden, organeller ise atom ve moleküllerden meydana gelmektedir. Atom ve molekülleri meydana getiren atom altı parçacıkların titreşim, dönme gibi hareketleri yapmasından dolayı canlıların vücudunda meydana gelen doğal bir enerjiye biyoenerji denir.

Araştırmacılara göre canlıda meydana gelen bu elektriksel formadaki enerji genel olarak pozitif özelliğe sahiptir. Enfeksiyon veya herhangi bir hastalık durumunda ise canlının o bölgesindeki enerji negatif karakter kazanır. Beyin ile enerji akışı kesilmiş ve negatif enerji yayan bu bölgenin enerjinin aktarılabilmesi özelliğine dayanarak tedavi edilebileceği de düşünülmektedir.

Ruh bilim insanlarının yaptığı araştırmalar sonucu insanda var olan veya yakın zamanda meydana gelebilecek rahatsızlıklar ultra-hassas bir kamera yardımıyla beden enerjisinin haritası çekilerek tespit edilebilir.

Biyoenerjistler; meydana gelen enerji aksamalarının ve pozitiften negatife dönüşen enerjinin belirli zaman aralıklarında müdahale edilerek tedavisinin mümkün olduğunu ortaya koymaktadırlar.

Bunu Paylaş!

3 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*